روش مطالعه درس زبان خارجی

زبان انگلیسی اخرین درس از دروس عمومی است که مانند سایردروس عمومی شامل ۲۵ تست میباشد. در این مقاله سعی داریم شما را با مجموعه ای از نکات ضروری اشنا کنیم که در حل تست ها بسیار موثر میباشند.

لغت

ابتدا توصیه میشود که کتابی جامع تهیه کنید و تا اخر از ان استفاده کنید تا بتوانید مطالب را در ذهن خود دسته بندی کنید. لغات پایانی هردرس ومعنای انها را کاملا فرا بگیرید و بعد از ان سعی کنید ۱۵-۱۰ تست لغت بزنید تا کاربرد انها را در جملات گوناگون فراگیرید.

لغات مهم را فیش برداری کنید.
تنها به لغات اخر هر درس اکتفا نکنین و لغات متن ها،تمارین و..را به خاطر بسپارید.
سعی کنید که لغات را با یک یا چند مترادف یاد بگیرید.

توجه داشته باشید لغاتی که بصورت مترادف و متضاد در کنارهم نوشته میشوند،در ذهن ماندگارترند.

هنگام تست زدن تمامی لغات جدید که در متن تست ها میبینید را یادداشت برداری کنید این کار دایره لغات شمارا بسیار گسترده میکند.(۷ تست)

گرامر

به سراغ جزوات حجیم و پرحاشیه نروید حتی میتوان گفت کتاب درسی برای مطالعه گرامر بهترین گزینه است

باید دقت کنید که همه ی جملاتی که  انها در تست های گرامر استفاده میشود در خود متن کتاب موجود است.

پس متن کتاب را بارهاوبارها با دقت بخوانید،با این روش ناخوداگاه گرامرتان تقویت میشود چراکه چشمتان به کرات جمله صحیح را دیده.

وبه این صورت پاسخ صحیح تست های بخش گرامر در ذهن شما ثبت میشود.(۳ تست)

کلوز تست

در این بخش امکانش هست که شما پس از مطالعه ی متن تست به این نتیجه برسید که هر ۴گزینه صحیح است!
فراموش نکنید که درمیان گزینه ها تنها یک کلمه صحیح ترمیباشد.

سعی کنین به لغات تسبط کامل داشته باشید و حتما جمله ی بعد از هرکدام از جای خالی خالی هارا بخوانید،این موضوع خیلی به شما کمک میکند که گزینه صحیح تر را انتخاب کنید.

توجه داشته باشد که در اخر هر کلوز تست با جای خالی مواجه میشوید که معمولا مربوط به فعل مجهول است پس فراگیری گرامر فعل مجهول فراموش نشود(۵تست)

راستی!
روی فعل مجهول کلیک کن تا همینجا یاد بگیری که چجوری از پس تستای مربوط بهش بربیای

ریدینگ

درواقع دشوارترین قسمت زبان به دلیل نداشتن استراتژی مناسب،همین قسمت میباشد.طی این بخش روشی که به شما توصیه میکنیم که کمک میکند با کمی دقت جواب تقریبا تمامی سوالات این بخش را پیدا کنید.

روشی که به شما معرفی میکنیم روش سوال به جواب میباشد که درواقع شاید بتوان گفت که بهترین ترفند است.

ابتدا سوالات را بخوانید و متوجه شوید که چه چیزی را از شما خواسته اند و کلید واژه ی ان سوال را مشخص کنید و خیلی سریع دنبال همان کلید واژه در متن باشید.

نکته جالب اینجاست که سوالات به ترتیب پاراگراف های متن مطرح شده اند که بسیار موثر است.به این صورت که شما پاسخ سوال اول و دوم را اغلب اوقات در همان پاراگراف اول پیدا میکنید.

اغلب اوقات با این ترفند خیلی سریع به جواب میرسید.

وقت گذاشتن روی تمامی متن هم اتلاف وقت است و هم گمراهی درپیش دارد،پس ترجیحا فریب طراحان سوال این بخش از کنکور را نخورید.(۱۰ تست)